Tomasz Wiktor

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu


Tomasz Wiktor – rocznik 1991. Ukończył Wydział Malarstwa i Rzeźby. Dyplom: Nieostre ujęcie - defekt formy w portrecie zrealiowany w Pracowni prof. Stanisława Kortyka i prof. Pawła Lewandowskiego – Palle.Wyróżniony Grand Prix - 10. Międzynarodowe Biennale Miniatury. Częstochowa 2018.Tytuł dyplomu: Nieostre ujęcie - defekt formy

Dyplom został zrealizowany w V Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Kortyki oraz w Pracowni Technologii, Organicznych Technik Malarskich i Mozaiki pod kierunkiem prof. Pawła Lewandowskiego - Palle w 2018 roku. Dyplomowe malarskie realizacje podejmują rozważania dotyczące budowania się relacji i przebiegu w komunikacji międzyludzkiej, ujęte w portretowej wypowiedzi. Środkami wyrazu malarskiego są inspiracje związane z wrażeniami wzrokowymi i percepcją oka, skupiające na sobie dwuaspektowy temat widzenia człowieka. Prace zostały zrealizowane w klasycznej technice olejnej na podłożach płóciennych oraz blachach miedzianych i mosiężnych.

Dyplomowe malarskie realizacje podejmują rozważania dotyczące budowania się relacji i przebiegu w komunikacji międzyludzkiej, ujęte w portretowej wypowiedzi. Środkami wyrazu malarskiego są inspiracje związane z wrażeniami wzrokowymi i percepcją oka, skupiające na sobie dwuaspektowy temat widzenia człowieka.