Milena     Żyłka

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi                


Milena Żyłka – rocznik 1993. Ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa. Główna Specjalizacja: Kolekcja opakowań na produkty spożywcze. Graficzne opracowanie nadruków na butelki oraz opakowania papierowe dla tłoczni olejów ekologicznych zrealizowana w Pracowni dr Jakuba Stępnia. Aneks: W biegu zrealizowany w Pracowni prof. dr hab. Grzegorza Chojnackiego. Inspiracją do powstania pracy była chęć stworzenia spójnej identyfikacji wizualnej firmy wytwarzającej produkty ekologiczne. W moim opracowaniu graficznym postanowiłam identyfikować produkty przez kolor - każdy z siedmiu rodzajów olejów ma przyporządkowaną barwę oraz ilustrację przedstawiającą kluczowy składnik oleju. W łącznym zestawieniu tworzą spójną kolekcję.Główna Specjalizacja: Kolekcja opakowań na produkty spożywcze. Graficzne opracowanie nadruków na butelki oraz opakowania papierowe dla tłoczni olejów ekologicznych.

Inspiracją do powstania pracy była chęć stworzenia spójnej identyfikacji wizualnej firmy wytwarzającej produkty ekologiczne. W moim opracowaniu graficznym postanowiłam identyfikować produkty przez kolor - każdy z siedmiu rodzajów olejów ma przyporządkowaną barwę oraz ilustrację przedstawiającą kluczowy składnik oleju. W łącznym zestawieniu tworzą spójną kolekcję. Opracowany przeze mnie logotyp opiera się na silnej typografii oraz znaku graficznego, który nawiązuje kształtem do kropli i ziarna. W projektach użyłam klasycznych, bezszeryfowych fontów Barlow Condensed oraz Barlow Semi Condensed zaprojektowanych przez Jeremy'ego Tribby.
Prototypy etykiet na butelek wykonałam z barwionej w masie matowej folii samoprzylepnej ciętej ploterem. Połączenie szklanej, błyszczącej powierzchni butelki z matową i jednobarwną etykietą stworzyło atrakcyjny wizualnie kontrast. Przy tworzeniu opakowań postawiłam na wykorzystanie tektury o naturalnym kolorze, co podkreśla ekologiczny charakter serii produktów. Opakowania posiadają funkcjonalny uchwyt, który ułatwia transport. Uzupełnienie kolekcji stanowi zestaw gadżetów promocyjnych oraz katalog produktów, w którym zamieściłam zdjęcia wszystkich rodzajów olejów wraz z ich opisem. W skład pracy wchodzą:

  • Graficzne opracowanie logotypu dla tłoczni spożywczych olejów ekologicznych
  • Graficzne opracowanie etykiet na butelki dla siedmiu różnych rodzajów spożywczych olejów ekologicznych o pojemnościach 250 ml oraz 500 ml
  • Graficzne opracowanie opakowań na butelki o pojemnościach 250ml oraz 500ml dla siedmiu rodzajów spożywczych olejów ekologicznych
  • Katalogu produktów oraz wizytówki firmowej
  • Zestawu gadżetów promocyjnych.

Aneks: W biegu.

Niniejszy aneks jest zbiorem pięciu grafik cyfrowych zatytułowanych „W biegu”. Prace te są ściśle związane z miejską przestrzenią publiczną. Jest to próba ukazania i interpretacji miasta w ruchu i istotnych dla jego życia elementów. Obrazy powstały poprzez deformację, nakładanie na siebie zdjęć mojego autorstwa. Na czarno-białe zdjęcia za pomocą programu graficznego nakładałam kolory stosując róże tryby mieszania dążąc do uzyskania zamierzonego efektu. W każdej z prac dominuje jeden kolor. W kompozycjach udało mi się uzyskać pewnego rodzaju nostalgiczny klimat oraz stworzyć migawkę z życia; zarówno samego miasta jak i mieszkańców. Ponadto prace stanowią wyraz dla pędu każdego dużego miasta.

Prace są wydrukowane metodą druku UV na PCV.